מהם היתרונות של מצלמות אבטחה אלחוטיות?

מהם היתרונות של מצלמות אבטחה אלחוטיות?

קיימים בשוק סוגים שונים של מצלמות אבטחה. הפעם בחרנו לספר לכם מהם היתרונות של מצלמות אבטחה אלחוטיות אך לפני כן שווה להתעקב ולהבין מה מאפיין אותן ולאילו אזורים הן מתאימות? למידע נוסף כנסו לאתר של בית חכם.

 

ראשית כל למצלמות אבטחה אלחוטיות יש עוד כמה שמות. חלק מהאנשים מכנים אותן מצלמות IP או מצלמות רשת. בשונה ממצלמות אבטחה אחרות הן פועלות בתשתית כבלים ומתחברות למערכת ממוחשבת או למחשב. בפועל המצלמות הללו עומדות עצמאיות בפני עצמן וניתן לחברן לרשת האינטרנט וכך לקלוט את כל מה שמתרחש בחלל בו הן מותקנות בזמן אמת, 24 שעות, 7 ימים בשבוע הן דרך המחשב בבית והן דרך הסמרטפון שזה כבר יתרון בולט.

 

בתוך המצלמות הדיגיטליות יש מעבד פנימי שממיר את הנתונים ודוחס אותם זאת לפני שהוא מעביר את המידע עצמו. המצלמות החדשות יותר משלבות גם מקלט WIFI היוצר סוג של רשת אלחוטית פשוטה וקלה לתפעול.

 

למעשה, המידע אותו מצלמות אלחוטיות קולטות לא עובר במערכת הקלטה אלא ישירות דרך המחשב באמצעות האינטרנט. לכל מצלמת IP יש מספר סידורי ממש כמו במחשבים רגילים, סוג של תעודת זהות. ניתן להתקינן בכל מקום החל מחנויות בהן בעל העסק מעוניין לפקח על המתרחש בחנות ועל העובדים שנמצאים בעסק גם כאשר הוא לא נמצא שם, דרך עסקים קטנים וגם בבתים פרטיים בהם ההורים למשל רוצים לפקח על מה שקורה בבית כשהם לא נמצאים. במידה ואתם מעוניינים שבנוסף לנתונים המועברים אליכם ישירות תתבצע גם הקלטה יש לשלב מערכת DVRנפרדת.

 

וכעת ליתרונות:

  1. מעקב תמידי- כאמור המצלמה מחוברת דרך רשת אינטרנטית מה שמאפשר לנו לעקוב על הנעשה דרך הסמרטפון שלנו מכל מקום בו אנו נמצאים, גם כשאנחנו בחו״ל .

  2. רזולוציה - הרזולוציה של מצלמות IP הינה גבוהה מה שמאפשר לנו צפייה בזמן אמת באיכות HD.

  3. חיסכון בעלויות ההתקנה - ניתן לחבר כמה מצלמות בעזרת כבל אחד בלבד מה שחוסך בהוצאות.

  4. ניתן לעקוב אחר המתרחש מכמה מכשירים - קיימת אפשרות לבצע מעקב על החלל בו המצלמה האלחוטית מותקנת מכמה מכשירים בו זמנית כך שלמשל בעסק בו יש כמה שותפים, כל שותף יוכל בזמן אמת לצפות בנעשה.