קידום אתרים עצמאי - איך זה עובד?

קידום אתרים עצמאי - איך זה עובד?

אם אתם מעוניינים לעסוק בתחום קידום אתרי אינטרנט אם כעבודה נוספת מהצד ואם כעבודה המספקת לכם הכנסה עיקרית ואתם תוהים האם המתכונת שבה אתם עובדים היא אכן המתכונת הנכונה, מאמר זה נכתב בשבילכם ובשביל בעלי אתרים שעברו על עולם הקידום וכעת מעוניינים לקדם את אתר האינטרנט שלהם באופן עצמאי. הבה נתחיל

 

עצמאי או שכיר – קבלת החלטה

כמו בכל תחום יש צומת מסוימת בחיים בו אדם צריך להחליט האם הוא מעוניין לעסוק בתחום בו הוא מעוניין כעצמאי או שמא הוא מעוניין להתברג בחברה גדולה או להמשיך ולעבוד בחברה גדולה כשכיר. לאלו מבינכם שעבדו כשכירים ותמיד חשו שהם לא נמצאים במקום הנכון, עבודה כעצמאים בתחום קידום אתרים יכולה בהחלט להתאים. היתרונות של קידום אתרים בגוגל באופן עצמאי רבים, כאשר היתרון הראשון הוא שכפרילנסרים אין אף אחד שעומד על הראש שלכם, רק אתם!

 

נכון להיום עולם מקדמי האתרים נחלק לשניים. מקדמי אתרים שמחליטים לעבוד כשכירים בחברת קידום אתרים ועל ידי כך ליהנות מכל אותם תנאים סוציאליים כרשום בחוק, שכר חודשי ונלוות בהתאם לחוזה העבודה עליו הם חתמו. מהצד השני של עולם המקדמים ישנם מקדמי האתרים העצמאיים, אותם החבר'ה שבוחרים לעבוד לבד.

ללא רוח גבית של חברה גדולה. קידום אתרים עצמאי משמע שיווק עצמי עצמאי, גיוס לקוחות, קידום אתרי אינטרנט של לקוחות, גביית התשלום וניהול כל הקשור אל הצד הפיננסי של העסק. בכדי להיות מקדמי אתרים פרילנסרים צריך להיות בעלי אופי שמתאים לעבודה עצמאית. אם כל אלו מתאימים לכם והחלטתם על בניית קריירה בעולם קידום האתרים בתור עצמאיים, המשיכו לקרוא.

 

קידום אתרים עצמאי – אז איך מתחילים בבניית קריירה?

כאן יש שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא להתחיל מהתחלה. כלומר, להתחיל מאפס, ללמוד את התחום, לגייס לקוחות, לקדם את האתרים, לשווק את עצמכם באינטרנט, לנהל את כל הצד הפיננסי ופעולות נוספות או להתחיל ולבנות את הקריירה העצמאית שלכם בהדרגה. כלומר, לזנוח את העבודה שלכם כשכירים, להשתמש בהון ההתחלתי שלכם למטרת העסק ולהקדיש את כל כולכם לנושא במשך מספר חודשים.

לאחר כמה חודשים תוכלו להגיע להכרעה האם אכן זוהי הקריירה בה אתם מעוניינים. כאן יש לקחת בחשבון שדרוש כסף, אופי מיוחד והרבה תעוזה בכדי לעשות צעד זה, שכן אם מסתבר שאינכם משופשפים מספיק בתחום השיווק, המכירות, הקידום והחשבונאות, קרוב לוודאי שתפסידו סכום ניכר של כסף. מסיבה זו ההמלצה היא תמיד לעשות את הדברים בהדרגה ובאופן בטוח.

דבר ראשון יהיה להירשם אל קורס קידום אתרים ולאחר מכן ההמלצה היא תמיד להתחיל ולעבוד כשכירים ובמקביל לעבוד כעצמאיים בתחום. אם יש לכם קשרים רבים, ניתן להתחיל לעבוד מיידית כמקדמי אתרים עצמיים. חשוב לזכור שלוקח זמן להגיע אל אותה הכנסה חודשית בה מעוניינים. אפיק נוסף שנכלל בתוך העוגה של קידום אתרים / שיווק באינטרנט – הוא התחום החם של ניהול מוניטין – פרקטיקה שבה על המקדם לדאוג להדחיק תוצאות שליליות על הלקוח שלו כמה שיותר בתחתית התוצאות בגוגל, על מנת לצמצם ואף למנוע לחלוטין פגיעה במוניטין שלו.

 

מגייסים לקוחות

שיווק באינטרנט הוא הצעד האידיאלי לכל מי שמעוניין לפרסם את עצמו כמקדם אתרים. יש כמה ערוצים מרכזיים לשיווק באינטרנט שכדאי להכיר. ניתן להחליט לשווק את עצמכם כמומחים בתחום קידום אתרים עצמאי באמצעות קמפיין של פרסום ממומן בגוגל, ניתן לכתוב מאמרים איכותיים על תחום קידום האתרים ועל היתרונות של קידום אתרים עצמאי ללקוחות, ניתן להעביר הרצאות לקבוצות מתעניינים, ניתן להחליט על פרסום ממוקד ברשת החברתית הפייסבוק וזוהי רק רשימה מצומצמת של אותן פעולות שיווק באינטרנט בהן תוכלו לנקוט על מנת לגייס לקוחות ולהוביל גולשים לדף הנחיתה שלכם או לאתר האינטרנט התדמיתי שלכם.

אחד הלקוחות הראשונים שלי, עסק במכירת פונטים בעברית, פונטים מדהימים. עבדנו בכמה ערוצים מקבילים אבל אין ספק כי הערוץ האפקטיבי ביותר, שהביא את החזר ההשקעה הגבוה ביותר, היה הקידום האורגני. לא תמיד יהיה ניתן להניח שזה נכון לכל עסק, אבל מנסיוני – בהרבה מקרים זה כן.

 

הדרך הטובה ביותר לשווק את עצמכם ואת העסק שלכם באינטרנט היא על ידי פרסום כל התועלות שטמונות בבחירת מקדם אתרים עצמאי. לא משנה אם אתם עושים זאת בעזרת שיווק או פרסום בפייסבוק (עוד בנושא ניתן למצוא באתר המעולה Killermedia) תועלות כמו הזמינות של מקדם האתרים העצמאי, הנוחות של העבודה עמו (הדיאלוג הוא תמיד ישירות אל מול אדם אחד), המחיר הוא לעיתים אטרקטיבי יותר ועבודת הקידום שלכם נעשית באותה מומחיות שבה נעשית עבודת הקידום בחברות הקידום הגדולות. בהצלחה!

עוד טיפים בנושאי אינטרנט תמצאו כאן.